Koleksiyon

TÜRK YEMEKLERİ – YRD. DOÇ. DR. M. NEJAT SEFERCİOĞLU TÜRK YEMEKLERİ - YRD. DOÇ. DR. M. NEJAT SEFERCİOĞLU

9 Responses

 1. ademcicek dedi ki:

  nejat sefercioglunun kitabini almak istiyorum lutven beni bilgilendirirmisiniz 05317244134

  • aysen dedi ki:

   Merhabalar, uzun suredir İzmir dısinda oldugum icin kitaplari kontrol edemeden cevap vermek istemedim. Bende Nejat Sefercioglu’ nun kitabı sadece bir tane.. O nedenle vermem mumkun degil. Ancak sormak istediginiz ne varsa size yardimci olabilirim.

  • aysen dedi ki:

   İyi günler.. Maalesef Nejat Sefercioğlu’ nun kitabında bende bir tane var.. Ama internetteki sitelerden ve açık arttırmalardan takip edip size haber veririm… Sizi çok kez verdiğiniz cep numarasından aradım. Kapalıydı.. Sonra yurt dışına gittim. Ancak yeni geldim.
   Saygılarımla….

 2. SELMA HASTAOĞLU dedi ki:

  SELMA HASTAOĞLU
  İRTİBAT TEL:0535 518 57 22

  • aysen dedi ki:

   Merhabalar.. Büyük ihtimalle bir internet sitesinden almışımdır. Kitapyurdu.com, kitap adresi.com, nadir kitap.com, gittigidiyor.com ve daha bir çok internet sitesinin üyesiyim. Baktım 6 sene önce almışım. Arzu edeseniz satışı takip edeyim. Eğer tekrar satışa çıkarılırsa sizin adrese sipariş vereyim. Bende maalesef bir adet var. Benim için çok kıymetli. Ama ben devamlı ihalelere katılıyorum. Denk gelirse size haber veririm.. Sizinle haberleşmek benim için çok önemliydi….Saygılarımla..

   • rıza sönmez dedi ki:

    türk yemekleri kitabının ağdiye risalesi olduğunu iddia ediyor sayın sefercioğlu süheyl ünver in çevirisiyle de karşılaştırıyor. benzerlikleri ortaya koyuyor. gerçekten bazı tarifler neredeyse aynı. ağdiye risalesinin 200 küsür yemekten oluştuğunu elindeki yazmanın 127 tarif içerdiğini söylüyor. türk yemekleri kitabını ali eşref dedenin yemek risalesini elde ettikten sonra sizin bu yazınızdan sonra buldum. ali eşref dedenin yemek risalesi yaklaşık 207 tarifden oluşuyor karşılaştırdığımda türk yemekleriyle ali eşref dedenin yemek risalesinin aynı risale olduğunu söylemek mümkün sefercioğlu na kaynaklık eden risale ali eşref dedenin risalesinden bazı tarifleri almamış bazı tarifleri de başka bir sıralamaya tabi tutmuş. acaba bu iki kitap ağdiye risalesinden mi kopyalanmıştır. yoksa zaten ağdiye risalesi aslında ali eşref dedenin risalesi midir?

 3. ayfer yavi dedi ki:

  merhabalar,

  Bu kitapla ilgili içinde acaba börek konusu gecen bölümler mevcut mudur? Rica etsem bakabilir misiniz??

  saygılarımla,

 4. Ahmet Yanar dedi ki:

  Merhabalar;
  İşaret Yayınları geçtiğimiz yıl Ağdiye Risalesi’ni yayımladı. Dilerseniz linki : http://www.isaretyayinlari.com.tr/kitap/agdiye-risalesi

Yorum Bırakın